гербери

Важливи правила успішного вирощування горшечной гербери з насіння

Кімнатні гербера — прекрасна прикраса інтер’єрів, а в літній час — навіть клумб і патіо. Є стандартні гербери — серія Ягуар. Є махрові гербери — серія Картвілл, в тому числі суміш незвичайних двоцвітних забарвлень — Картвілл Строубері Твіст, яка завоювала золоту медаль Флёроселект в 2013 році. Є і дуже великі і сильнорослі квітки — гібрид Скарлет Елефант. Але все це пишність вимагає чіткого дотримання технології вирощування.

Для успішного вирощування горшечной гербери з насіння необхідно дотримуватися 8 важливих правил:

Подбайте про якісне субстраті Перш, ніж почати вирощувати, слід подбати про якісне субстраті. Коріння гербери дуже чутливі до нестачі кисню, тому субстрат повинен бути досить рихлим, ЄС = 0,6-0,8; рН 5,0-5,5. Посів краще проводити в неглибокі ящики або в 264-128 касети, в чистий (невикористаний) торф. Для запобігання появи почвообитающих фітопатогенів, ящики перед набиванням стерилізують перекисом водню або марганцівкою. Якщо є ймовірність наявності збудників кореневих гнилей, перед посівом субстрат проливають фунгіцидами або вносять біопрепарати.

Оскільки насіння гербери досить великі, при посіві їх присипають субстратом або вермикуліту. Шар присипки повинен бути не більше 0,5-1,0 см. Оптимальна температура для проростання становить 20 ° C, вологість повітря 95-98%. Якщо немає камери пророщування, то для підтримки високої вологості повітря ящики або касети з тільки що посіяні насінням накривають склом, плівкою або тонким білим спанбондом. Сходи з’являються через 7-10 днів. Надалі, щоб гербера активно росла, відносна вологість повітря в теплиці повинна бути близько 70-80%.


Дотримуйтесь стабільний поливний режим

Пересадка розсади в горщики кінцевого діаметра проводиться, коли рослини сформували 4-5 справжніх листків. Якщо рослинам тісно в касетах або посівних ящиках — їх слід до посадки в горщики перепікіровать в касети з діаметром комірки близько 5 см. Поливати рослини можна як зверху, так і методом підтоплення.

Субстрат може бути досить сухим і допускається легке поніканіе листя в перервах між подачею води. Коли почне зростати цветонос, рослинам слід давати більше вологи, не забуваючи про хорошого дренажу. Ранкові поливи більш бажані, тому що дозволяють уникнути появи конденсату в нічні години.

Забезпечте високий рівень освітленостіПриблизно через 4 тижні після пересадки, коли листя сусідніх рослин гербери почнуть стикатися, слід розставити горщики. Щільність розстановки горщиків діаметром 12 см становить 20-25 штук на квадратний метр.

Для хорошого розвитку квіткових бруньок важливо, щоб рослини отримували достатню кількість світла (12 годин на добу, інтенсивність освітленості не менше 10 000 люкс), тому в середній смузі України отримати квітучу герберу можна тільки за умови досвічування в осінньо-зимовий період. Особливо добре освітленій повинна бути центральна частина рослин. Притенение (Зашторювання) для цієї культури використовують вкрай рідко, пізньою весною або влітку для того, щоб знизити температуру в теплиці до прийнятного рівня.

Багато господарств хочуть вирощувати герберу до 8 березня, але все-таки в цих регіонах квітучу продукцію бажано отримувати в більш пізні терміни (травень-жовтень), тоді на рослинах буде більше квіток.

 Регулярно підгодовуйте рослини комплексними добривами

Уже після появи перших справжніх листків, рослини слід регулярно підгодовувати комплексними добривами, поєднуючи їх з поливами. ЄС поливного розчину слід підтримувати на рівні 0,8-1,0 мілісіменсов для молодої розсади, а потім 1,5-2 мілісіменсов. Співвідношення азоту, фосфору і калію на перших етапах вирощування повинно бути N1: P1: K1, а після появи бутонів воно змінюється в бік збільшення калійних добрив (N1: P1: K2).

 Систему добрив для гербери найкраще складати з урахуванням якості поливної води і завжди включати в підгодівлі мікроелементи, особливо магній і хелати заліза — гербера дуже чутлива до їх нестачі. Не слід поливати рослини чистою водою — тільки водою з розчиненими добривами! До того ж, рослини погано реагують на надлишковий полив або на часту зміну поливних режимів.

Дотримуйтесь правильний температурний режимПротягом першої стадії вирощування цієї примхливої ​​культури важливо підтримувати денну температуру на рівні 20 ° С, а нічну — на рівні 17 ° С. Пізніше температуру в теплиці можна тримати днем ​​на рівні 15-20 ° С, а вночі — 12-15 ° С. 

Температури нижче 10 ° С або вище 30 ° С призводять до зупинки формування квіткових бруньок, а також можуть стати причиною появи кореневих гнилей.

 Забезпечте захист від хвороб і шкідників

З шкідників на Гербері нерідко можна зустріти трипса, а з хвороб — справжню борошнисту росу, фітофтороз та фузаріоз, тому бажано проводити регулярний моніторинг рослин на предмет виявлення цих шкідників і захворювань і при їх виявленні негайно вживати відповідних заходів.

Правильно сплануйте сезон продажівРізні забарвлення гербери розкриваються в різний час, але цей інтервал становить не більше тижня. Наприклад, рослини з жовтими квітками можуть бути готові до продажу на тиждень пізніше, ніж червоні, і це завжди потрібно враховувати при плануванні сезону продажів. В цілому, період отримання готової продукції в горщиках діаметром 12 см становить влітку 8-10 тижнів після пересадки рослин в горщики, а взимку цей період збільшується до 10-12 тижнів (всього від посіву до цвітіння 17-21 тиждень, в залежності від клімату, регіону і умов вирощування).

Отримати продукцію високої якості не дуже легко, але якщо Вам добре вдаються Катарантус, пеларгонії і ампельні петунії — можна починати вирощувати і герберу!

ser1980гербери