Примули

Примула бесстебельная F1 Прімера і Оріон

При виборі сорту або гібрида слід пам’ятати, що при вирощуванні в обігріваються скляних теплицях найлегше піддаються вигонке ранні та середньоранні гібриди F1 (Примера, Оріон). Пізні і середньопізні гібриди F1 виганяти в цвітіння набагато складніше. Вони дуже вимогливі до умов проходження «холодного періоду» для рясного цвітіння. Не чекайте 100% -й схожості від цієї тугорослих культури. Схожість насіння першого класу становить не менше 60%. У 1 грамі зазвичай міститься 1000 насінин примули.

Насіння швидко втрачають схожість, і сіяти їх рекомендується в рік посіву, а зберігати бажано при 7 ° C (за деякими даними — при 5 ° C) і відносної вологості 22-30%. За добу до посіву пакет з насінням дістають з холодильника, і переносять в приміщення, а відкривають пакет безпосередньо перед посівом, щоб на насінні не утворювався конденсат. Насіння примули дуже чутливі до висихання і за 1 годину схожість насіння може знизитися вдвічі.

Сіють примулу звичайну в ящики з чистим, добре просіяний, вологим і пухким торфом, рН 5,5-6,0, ЄС <0,75. Базова заправка торфу добривами за умови своєчасної пікіровки не потрібно. Температура при посіві — 15-18 ° C (не вище!), Вологість 80-90% Семена не закладають, а посівної ящик накривають склом або плівкою. Проростання триває близько 20 днів. Найкращі результати виходять при використанні камер пророщування. Посів-сходи — одна з найбільш критичних фаз, і рослини не терплять стресів (в даному випадку — коливань температури і вологості). Після появи перших справжніх листків температуру підтримують на рівні 16-18 ° C.

Пікірують примулу після появи трьох справжніх листків (приблизно через 7-9 тижнів після посіву) — або відразу в горщики діаметром 9-11 см, або в осередку діаметром 5 см з подальшою перевалкою в горщики кінцевого діаметра (9-11 см). Субстрат для пікіровки — пухкий торф, рН 5,5-6,0. Іноді, для кращої аерації коренів, торф змішують з коковітом.

Після того, як розпікувати рослини укореняться, температуру, а разом з нею і вологість повітря, починають поступово знижувати з 15 ° C до 7-10 ° C, а іноді і до 5 ° C або навіть до 2 ° C. Такі низькі температури потрібні рослинам зі стадії 6-8 листків, так як в цей період рослини фізіологічно готові для закладки квіткових бруньок. Низькі температури для примули підтримують на протязі не менше 6 тижнів (тобто до появи видимих ​​бутонів у більшості рослин).

Після появи бутонів, температуру для примули поступово підвищують до 10-15 ° C. При більш високих температурах у рослин дуже сильно розвивається листя (іноді рослини по виду можуть нагадувати капустяний качан), і швидше припиняється цвітіння. На цій стадії потрібно уважно стежити за рівнем освітленості тобто в похмурі дні кілька знижувати,
температуру, а в сонячні дні — навпаки, підвищувати. В цілому, якщо говорити про освітленості, восени і взимку примула потрібен максимально можливий рівень освітленості, і лише пізньою весною або влітку рослинам потрібно притінення. Також для формування гарного габітусу і здорового вигляду рослинам вкрай важлива правильна розстановка горщиків — така, щоб листя сусідніх рослин не стикалися. У період активного росту рослини слід досить рясно поливати, але не допускати застою вологи. Підживлення проводять з кожним поливом, причому перший раз рекомендується підгодувати примули ще в посівному ящику.

Приблизно через тиждень після пікіровки рослин дають розчин добрив з ЄС = 1 мілісіменс, а потім у міру розвитку рослин рівень ЄС в поливі можна збільшити до 2,5 мілісіменсов. При вирощуванні примули бесстебельной на столах з підтопленням рівень ЄС можна доводити до 3 мілсіменсов. Такі високі рівні ЄС обумовлені тим, що кількість поливів для примули, особливо в зимовий і ранньовесняне час, обмежено. При складанні розчинів добрив дуже важливо знати якість поливної води. Примула бесстебельная погано реагує на надлишок азотних добрив, але любить високий рівень забезпеченості калієм. Рослини чутливі до нестачі заліза, що може бути викликано високим рН (рН> 6) або занадто низькими температурами в прикореневій зоні, тому рекомендуються регулярні підгодівлі ХЕЛАТ заліза. Добре було б проводити профілактичні обробки проти ботрітіс тому на застосування фунгіцидів на квітучих рослинах помітно знижує їх декоративний вигляд.

 

Гібриду Прімера F1 від посіву до цвітіння потрібно 20-22 тижні, гібриду Оріон F1 — 21-23 тижні.

Літній посів примулиОскільки в більшості регіонів Росії денні температури в літні місяці перевищують + 23 ° С, а переважна більшість теплиць не обладнані системами випарного охолодження або кондиціонерами, рекомендується ставити ящики з посіяним насінням в камеру пророщування і тримати там до тих пір, поки не проклюнеться 50% насіння . В крайньому випадку, на час проростання насіння можна використовувати коридори і навіть побутові приміщення, якщо температура в них нижче, ніж у теплицях. Також посіви і літню розсаду примули можна розмістити на вулиці, спорудивши навіс-притенение і забезпечивши максимально можливий захист від бур’янів.

 

Відносна вологість повітря для літніх посівів повинна бути високою (95-98%) і стабільною, а посівної субстрат повинен бути постійно вологим, але ні в якому разі не перезволожених. Для цього насіння бажано присипати НЕ торфом, а тонким шаром вермикуліту. Щоб вологість повітря не опускалася до критичних відміток, в камеру пророщування (або в ту частину теплиці, де стоять ящики з посівами) ставлять піддони з водою або ящики зі вологими тирсою.

Прямі сонячні промені в спекотні літні місяці небезпечні як для проростає насіння, так і для молодих рослин віоли і примули, тому важливо своєчасно подбати про систему притенения. В ідеальному випадку це спеціальні світловідбиваючі екрани, але дуже непогано працює і притенение за допомогою звичайної будівельної зеленої сіткою з діаметром осередків близько 1 см. Притенение з використанням білого нетканого матеріалу (спанбонду, лутрасила) менш ефективно, оскільки це ускладнює нормальну циркуляцію повітря і створює « ефект теплого покривала ». Забеліваніе даху теплиці найбільш ефективно в південних регіонах, де рідко спостерігаються прохолодні і похмурі літні дні.

Додаткові «хитрощі»

Якщо передбачається зимівля рослин у відкритому грунті, то крім регулярних підгодівлі розсади та квітучих рослин комплексними добривами, при підготовці субстрату для пікіровки на кожен кубічний метр торфу рекомендується додати 1-1,5 кг мінеральних добрив тривалої дії.

 

ser1980Примули