пентас

 

Пентас (Pentas Lanceolata), гібрид Старла F1 (Starla F1)

Пентас ланцетовий можна використовувати для прикраси клумб і для контейнерного озеленення. Серія пентаса ланцетного Старла F1 налічує 4 забарвлення: червона, насичено-рожева, рожева, біла. Доступна суміш забарвлень. Висота рослин в розсаді 20 см, в грунті вони можуть досягати 45 см. Від посіву до цвітіння в залежності від температурного режиму, освітлення та діаметру горщика проходить 16-20 тижнів. Рослини закладають квіткові бруньки на стадії 3-5 справжніх листків.

Посів роблять у торф’яної субстрат, рН 6,3-6,5, при більш кислому рН рослини страждають від токсичності заліза. ЄС 0,5-0,9. Насіння не присипають, для проростання бажаний розсіяне світло (100-1000 люкс). Температура для проростання насіння: 22-24 ° С, вологість повітря 95-100%. Зародковий корінець з’являється приблизно через 7-10 днів. Після появи сходів, поступово знижують вологість повітря до 80-70% і знижують температуру до 18-20 ° С

Для нормального розвитку рослин температура повітря при вирощуванні пентаса повинна бути не менше 16 ° С. Після появи справжніх листків (тобто ще в посівному ящику або в розсадних касетах) проводять підживлення спільно з кожним поливом. Поливи досить рясні, а головне — регулярні. На початку доза добрив становить 0,5 г / 1 л води. Використовують або комплексні добрива (N: P: K = 14: 2: 14), або збалансований розчин на основі простих добрив з додаванням кальцієвої селітри і мікроелементів.

Пікіровку проводять в горщики діаметром від 9 см після появи першої пари справжніх листків (зазвичай через місяць після посіву). Субстрат для пікіровки: торф’яної, рН 6,3-6,6; ЄС 1-1,2. У міру росту рослин і розвитку кореневої системи дози добрив підвищують до 1,2-1,5 г / літр води. В умовах високої освітленості використовують добрива (N: P: K = 17: 5: 17), азот в аммонийной формі. В умовах недостатнього освітлення використовують добрива (N: P: K = 14: 4: 14), не забуваючи про внесення кальцію. При переході рослин в генеративну стадію, підвищують вміст калію і зменшують вміст азоту в підгодівлі.

Освітленість: Пентас — факультативне рослина довгого дня і при довжині дня 13-14 годин і високому рівні освітленості цвітіння виходить більш рясним і якісним. Оскільки його починають сіяти в зимовий час, дуже бажано застосовувати досвечивание розсади. Місцезнаходження рослин на клумбі — сонячне. Найбільш поширені хвороби викликають гриби з родів пітіум, ризоктонія, Ботрітіс. З шкідників на Пентас зустрічаються трипс, білокрилка, попелиці, павутинний кліщ.

ser1980пентас