аквілегія

Аквілегія блакитна (Aquilegia caerulea), гібрид Орігамі F1 (Origami F1)

Чудовий багаторічна рослина, зацвітають в рік посіву і квітучий навесні, а також на початку літа. Кількість забарвлень в гібридної серії аквилегии Орігамі F1 — 5 (червона з білим, рожева з білим, синя з білим, біла і жовта). Також доступна суміш забарвлень. Для ініціації цвітіння цієї рослини необхідна яровизация (через 6-8 тижнів після посіву). Від посіву до цвітіння проходить від 20 до 24 тижнів.

Посів. Насіння висівають в ящики або в касети. Ніяку передпосівний обробіток насіння робити не слід. Субстрат — на основі торфу, pH: 5,5-5,8, EC: 0,5. При посіві насіння в касети з кількістю осередків менш 300, в одну клітинку рекомендується висівати по 2 насінини. Присипати насіння не обов’язково, але для підтримки високого рівня вологості на посівах, допускається присипка тонким шаром вермикуліту.
Ящики або касети відразу після посіву накривають перфорованої плівкою або склом для підтримки вологості повітря на рівні, близькому до 100%. Оптимальна температура для проростання 21 ° С. Зародковий корінець з’являється через 6-8 днів. Для хорошого проростання і запобігання витягування сходів насіння потрібно невелика кількість світла (100-1000 люкс). Після появи зародкового корінця вологість знижують до 70%. Після появи сім’ядольних листків температуру повітря знижують до 18-20 ° C, а вологість підтримують на рівні 65-70%. Перші підгодівлі починають робити ще в посівних ящиках (щотижня, співвідношення N: P: K = 13-2-13 або 14-4-14). У міру зростання сіянців, їм забезпечують максимально можливий рівень освітленості. Аквілегія — факультативне рослина довгого дня, тобто в умовах довгого дня якість квіток поліпшується.

Пікіровку проводять, коли рослини утворюють 2-4 справжніх листків. Гібрид Орігамі F1 легко змінюються відповідно до росту в горщиках будь-якого діаметру, але найчастіше його вирощують в горщиках діаметром 9 см або по 3 рослини в горщик 15 см. Субстрат для пікіровки — на основі торфу, pH: 5,5-5,8, EC : 1-1,2. Освітленість — максимально можливий рівень (до 45000 люкс).
Температура вирощування після пікіровки: 16-18 ° C. Аквілегіі можуть рости і при більш низьких температурах, але в цьому випадку збільшується проміжок часу від посіву до цвітіння. Незважаючи на те, що аквилегию часто називають «водозбір», поливи повинні бути помірними. Підживлення: рекомендується чергувати добрива, що містять калій і добрива, що містять кальцій. Концентрація азоту 150-200 ppm, слід уникати внесення азоту у вигляді амонію.

Через 6-8 тижнів після посіву (коли рослини добре укорінятимуться) температуру знижують до + 5-10 ° C і підтримують її протягом 14-21 день для стимулювання цвітіння. Для прискорення цвітіння рекомендується підвищити інтенсивність освітленості. Рослини закладають квіткові бруньки на стадії 4-6 справжніх листків.
Чим більше справжніх листків розвине аквилегия до моменту проходження холодної фази, і чим довше триватиме період знаходження при знижених температурах, тим більш однорідними і декоративними стануть рослини. Якщо листя стають фіолетовими — значить, температура для рослин дуже низька і її слід злегка підвищити.Після проходження стадії яровизації середня денна температура повинна бути на рівні 18-19 ° C, нічна — на 2-4 ° С нижче. Дозу добрив збільшують. Азот дають в концентрації до 100 ppm. Співвідношення N: P: K в вегетативної стадії = 13-2-13 або 14-4-14. При необхідності, на розсаді можна застосовувати хімічні ретарданту, але кращими «обмежувачами зростання» будуть збалансоване мінеральне живлення, високий рівень освітленості і невисокі температури. 

В період бутонізації та цвітіння співвідношення азоту і калію повинно бути 1: 1,3 (1,5). Надмірна кількість фосфору може призвести до витягування рослин. Висота рослин в розсаді 20-25 см, в грунті — до 40 см. Рослини з жовтим забарвленням квіток як правило, найвищі на зріст. Аквілегію рекомендується продавати, коли у рослин тільки починають з’являтися забарвлені бутони. Квітки недовго тримаються на рослинах і дуже чутливі до етилену, тому продавати аквилегии в супермаркетах, по сусідству з фруктами, овочами і зрізаними квітами настійно не рекомендується.

Найбільш поширені шкідники аквилегии: тля, павутинний кліщ, з хвороб нерідко з’являється борошниста роса. Місцезнаходження в саду: сонце / півтінь.

ser1980аквілегія