флоріфік

Флоріфік  — бальзамін, який не боїться транспортування

представілен на ринку чудовий Новогвінейський бальзамін (Impatiens hawkeri) з насіння. Серія називається Флоріфік ™ (Flofific ™) за рясне цвітіння. Квітки великі, 5-9 см в діаметрі. Рослини прекрасно розгалужуються, але при цьому досить компактні, висотою 13-25 см.

У серії Флоріфік  на даний момент 5 забарвлень: біла, червона, лавандова, помаранчева і рожева. Ще кілька забарвлень поки що знаходяться в селекційних теплицях. Всі вони є гібридами F1 і володіють високою однорідністю по габітусу і часу цвітіння.

Зазвичай бальзамін Новогвінейський втрачає свій декоративний вигляд в разі тривалого транспортування в прохолодних умовах. Листя жовтіє і опадає. Найчастіше це трапляється при доставці рослин з теплиць в садові центри вантажним транспортом. Саме тому Моніка Сандерс, селекціонер, протягом досить довгого часу займалася виведенням гібрида, толерантного до невисоким температур. Бальзамін Флоріфік ™ переносить транспортування набагато краще за інших культиварів. Рослини не зупиняють своє зростання і розвиток, а головне не втрачають декоративності навіть при 14 ° С.

Промислова технологія вирощування бальзаміну Новогвінейський з насінняВід посіву до цвітіння, в залежності від інтенсивності освітленості, температури вирощування та діаметру горщика, проходить в середньому 16-18 тижнів. Його можна вирощувати в одній теплиці з однолітниками.

Чим вище середньодобова температура повітря, тим швидше росте і розвивається цей бальзамін. Так, при оптимальному рівні освітленості і середньої денної температури 21 ° С від посіву насіння в 288 осередок до цвітіння рослин в горщику діаметром 10-14 см проходить 15-16 тижнів, а при 23 ° С — всього 12 тижнів. Як було написано вище, на відміну від інших серій, Флоріфік ™ нормально росте і розвивається навіть при 14 ° С, але в цьому випадку час вирощування може перевищити 20 тижнів.

Важливо: Насіння бальзаміну Новогвінейський зберігаються не більше 6 місяців, так що висівати з треба свіжими. Замовляти їх «про запас» не можна!

Посів проводять в ящики або в касети з кількістю осередків від 105 до 288 в субстрат на основі верхового торфу дрібної фракції з середнім вмістом поживних елементів. ЄС (електропровідність субстрату) — 0,7-1,0 мСм / см, рН (кислотність) — 6,0-6,4. Посіяне насіння присипають вермікулітом, зволожують і залишають в теплиці або переносять в камеру пророщування. Світло для проростання не обов’язковий. Відносна вологість повітря в зоні посівів повинна бути на рівні 95-100%. Оптимальна температура повітря — 22-26 ° С. В таких умовах насіння проростає через 6-8 днів. Після появи сім’ядоль поступово знижують вологість повітря спочатку до 80%, а потім до 60-50%.

Пікірують рослини після появи 2-3 справжніх листків. При посіві в касети з 288 осередками, перевалку в горщики зазвичай роблять через 5 тижнів після посіву.

Перші підгодівлі роблять в посівної касеті, приблизно 0,5 грама комплексного добрива (13-2-13 або 15-5-15) на 1 літр води. Поступово дози добрив підвищують до 1 г / літр (15-5-15 або 17-5-17).

Поливи рясні, їх бажано поєднувати з підгодівлею, в той же час слід уникати перегодовування азотом і тривалого застою вологи в субстраті. Для прискорення зацветания дуже бажаний довгий день і висока інтенсивність освітленості. В умовах невисокої інтенсивності освітленості для отримання більш компактних рослин можна застосовувати ретарданту на основі дамінозіда або паклобутразола. Прищипувати бальзамін Новогвінейський не рекомендується.

 

ser1980флоріфік